Pembe Mavi ve Siyah Gradyan Twitch Banner

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Firma veya şirketlerin markalarını, yaptıkları işleri, ürünleri veya hizmetleri tanıttıkları sayfalardır. Günümüzde pek çok insan, bir firmadan ürün veya hizmet almadan önce o firmaları araştırmak için interneti kullanmaktadır. Eğer bir web siteniz yoksa işi başlamadan kaybettiniz diyebiliriz. Çünkü internette sizinle ilgili hiçbir bilgi bulunmuyorsa insanlarda güven oluşturmanız oldukça zordur.  Firmanızı en iyi şekilde temsil edecek şık bir web sitesine sahip olmanız marka bilinirliğiniz için oldukça önemlidir. Siz de firmanızı insanlara en iyi şekilde tanıtmak ve hizmetlerinizi güzel bir şekilde yansıtmak istiyorsanız hemen bir kurumsal web sitesine sahip olmalısınız.

Kurumsal Web Sitesinde Neler Olmalı?

 1. İletişim Sayfası
 2. Adres
 3. Telefon
 4. Firmanın Haritalardaki Yeri
 5. Hakkımızda
 6. Misyon
 7. Vizyon
 8. Biz Kimiz
 9. Ürünler, Hizmetler
 10. Referanslar

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

 1. Kurumsal web sitesinin URL’si ve içeriği birbiriyle uyumlu olmalıdır.
 2. Markanın oluşturmak istediği imaj en iyi şekilde sitede yansıtılmalıdır.
 3. Özgün ve geniş bir içeriğe sahip olmalı, siteye giren kişiler yapılan işleri hızlıca algılayabilmeli.
 4. Site tasarımındaki renkler uyumlu olmalı.
 5. Logo ve yazılar uyumlu olmalı.
 6. Menü ve kategoriler kullanıcıların en kolay şekilde aradıklarını bulabilecekleri şekilde tasarlanmalı.
 7. Tüm tarayıcılarda site düzgün bir şekilde çalışmalı.
 8. Link yapısı ve meta açıklamalar arama motorlarına uygun tasarlanmalı.

Dinamik web siteleri güncelliğini devamlı olarak koruyan ve etkileşimi yüksek olan sayfalardır. Herhangi bir kodlama bilgisine gerek olmadan sahip olabileceğiniz dinamik web sitelerinde içerik paylaşımı yeterlidir. Dinamik web sitelerinde amaç kullanıcılarla etkileşimin en yüksekte tutulmasıdır. Herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeyen bu sitelere düzenli olarak içerik üretmek önemlidir. Özellikle arama motorlarında otoritelerini sağlamak isteyen web siteleri kaliteli içerikler üretmelidir. Özgün ve kaliteli içerikler ile kullanıcıların aradıklarını bulmalarını sağlayan kurumsal web siteleri, kendi alanlarında deneyimlerin ve görüşlerin paylaşıldığı bir sosyal kanal halini bile alabilir. Devamlı güncellenen ve yenilenen sayfalar arama motorlarında yükseleceği gibi kullanıcılar tarafından da faydalı bulunduğu için daha fazla tıklama alarak marka bilinirliğinin de artmasını sağlar. 

Statik web siteleri kod bilgili olan kişiler tarafından hazırlanan sayfalardır. Oldukça sade olan bu siteler sıklıkla birkaç sayfadan oluşmaktadır. Dinamik web sitelerine kıyasla maliyetleri daha düşüktür ve çok fazla veri girişi bu sitelere yapılmaz. Statik web sitelerinin geliştirilmesi kolaydır ve pek fazla sayfaya sahip olmadıkları için site hızları daha iyidir. Bu sitelerden pek fazla değişmeyen bilgiler verildiği için içerik yönetim sistemleri genellikle kullanılmaz. Eğer kurumsal sitenizin daha aktif ve ziyaretçi çeken bir yapısı olsun istiyorsanız dinamik bir web sitesi kurmanızı tavsiye ederiz.