Skills
Hizmetlerimiz

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama motorlarında sitelerin üst sıralarda görünebilmesi için yapılan çalışmalardır. Sitenizin alaka düzeyine göre kategori ve blog yazıları yazmak, kullanıcıların doğru ve güzel içeriğe ulaşmasını sağlamak seo’nun bir parçasıdır. 

İnsanlar merak ettikleri veya satın almak istedikleri şeyleri arama motorlarına yazarak öğrenmeye veya bulmaya çalışmaktadır. Anahtar kelimeleri kullanarak yaptıkları bu sorguların karşısına sizin siteniz veya firmanız çıksın istiyorsanız seo çalışmaları ile organik olarak yükselmeniz gerekmektedir.

Skills
SEO Çalışmalarında Neler Yapılır?

 

 1. Site analiz edilerek, kullanıcı deneyimine uygun hale getirilir.
 2. URL yapısı düzenlenir.
 3. Anahtar kelime çalışmaları yapılır.
 4. Kategori yazıları düzenlenir.
 5. Blog yazıları yazılır.
 6. Sitedeki görseller düzenlenir.
 7. Meta açıklamalar, seo başlıkları ve H1 başlıkları düzenlenir.

WateMark SEO Çalışmaları Nasıl İlerler?

 1. İlk olarak site analizinin yapılması ve eksiklerin belirlenmesi ile işe başlıyoruz.
 2. Ardından yapılacak işlerle ilgili bir planlama yaparak müşterilerimize sunuyoruz.
 3. Müşterilerimiz yapılan işleri daha kolay takip edebilsin diye Trello’da hesap açıyoruz ve yaptığımız işleri günlük olarak bu hesaptan paylaşıyoruz.
 4. Anahtar kelime çalışması yapıyoruz.
 5. Belirlenen anahtar kelimeler ile birlikte kategori ve blog yazılarını yazmaya başlıyoruz.
 6. Her ay müşterilerimize rapor sunarak sitelerinde yaşanan gelişmeleri anlatıyor ve yeni planlama yapıyoruz.

SEO Ne İşe Yarıyor?

Seo çalışmaları ile web siteleri arama motorlarında üst sıralara çıkabiliyor. Konu ile ne kadar bağlantılı bir siteye sahip olursanız olun eğer doğru içeriği üretmiyorsanız gelişemezsiniz. Özellikle bir eticaret sitesiyseniz sattığınız ürünlerle alakalı anahtar kelimelerde en üst sıralarda olmadığınız sürece satış yapmanız çok zor olacaktır.

Örnek verecek olursak siz, kişisel bakım ürünleri satan bir e-ticaret sitesine sahipsiniz. Sitenize sadece ürün eklemek ve müşterilerinizi beklemek sizi başarıya taşıyamaz. Yapmanız gerekenler; kişisel bakım ürünlerinin içeriklerini güzelce açıklamaları ile yazmak, kategorilerinizi müşterilerinizin kolayca aradıklarını bulabilecekleri şekilde düzenlemek, müşterilerinizin kişisel bakım ile ilgili aratabilecekleri konularda blog içerikleri üretmektir. Google’da arama yapan kişilere ne kadar siteniz ile alakalı içerik sunarsanız arama motorları sizi o kadar yukarıya taşır. Burada dikkat edilmesi gereken konu özgün içerikler üretilmesidir. Yapılan çalışmalar sonucunda “nemlendirici krem, güneş kremi, diş fırçası” gibi anahtar kelimelerde ilk sıralara gelindiğinde seo çalışmaları başarılı bir şekilde ilerletilmiş olur diyebiliriz. Böylece e-ticaret siteleri de daha fazla satış yapabilir.