Dijital Pazarlama Ajansı Nedir? Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama ajansı internet ortamında yapılan tüm pazarlama çalışmalarını yürüten firmalardır. Dijital içeriklerin tamamında pazarlama için hizmet veren firmalar sosyal medya, arama motoru, mobil uygulama gibi alanları kullanmaktadır. İçerik stratejileri ve reklamlar ile yapılan pazarlamalar sonucunda markaların bilinirliği artmakta ve satışlar hızla yükselmektedir. Dijital pazarlama çalışmaları geleneksel pazarlamaya kıyasla daha iyi ölçümlenebildiği için son yıllarda pek çok firma dijital pazarlamaya yönelmiştir. Dijitalde yapılan pazarlama çalışmaları çok güzel getiriler ile müşterilerin beklentilerini karşılamakta ve her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Dijital Pazarlama Ajansları Neler Yapar?

Dijital pazarlama ajansları;

  • SEM (arama motoru reklamları)
  • SEO (arama motoru optimizasyonu)
  • Sosyal Medya Reklamları
  • Sosyal Medya Yönetimi
  • İçerik Pazarlama
  • E-mail Pazarlama

Dijital Pazarlama Ajansları Çalışmalarını Nasıl Yürütür?

Öncelikle eğer bir ajanstan hizmet aldıysanız, firmanızın ne hedeflediği belirlenir. Marka bilinirliği veya satış artırma gibi farklı amaçlarınız olabilir. Ulaşılmak istenen hedef belirlendikten sonra hangi yöntemlerin kullanılacağına karar verilir. Sosyal medya pazarlaması mı, arama motoru optimizasyonu mu, içerik pazarlama mı… Elbette bu yöntemler belirlenirken hedef kitlenize göre hareket edilmesi gerekir. Hedef kitlenize daha çok hangi kanallardan ulaşabileceğinizi belirleyen ajanslar; İnstagram, Facebook, Google gibi kanalların arasında seçim yaparak çalışmalara başlar.

Hedef kitle ve hangi kanalların kullanılacağı belirlendikten sonra dijital pazarlama stratejileri üzerine çalışmalar yapılır.  Pazarlama için ayrılan bütçenin en iyi şekilde nasıl değerlendirilebileceği tartışılır. Oluşturulan stratejiler sonucunda çalışmalar başlatılır. Sürekliliği olan bu çalışmaların takibi yine ajans tarafından yapılır. Düzenli olarak müşterilere gelişmeler ile ilgili raporlar verilir. İş takibi hem müşteriler hem de çalışanlar tarafından devamlı kontrol edilir.

Dijital pazarlama ajansı ile çalışırken neye dikkat etmelisiniz? 

Dijital pazarlama ajansları ile çalışan firmalar işlerini tamamen ajansa bırakıp takip etmediğinde çeşitli sorunlarla karşılaşabilir. İyi bir ajans ile çalışmıyorsanız pazarlamaya ayırdığınız bütçe yanlış bir şekilde harcanabilir. Böyle bir durumda hem pazarlama bütçenizi hem de ajansa verdiğiniz parayı çarçur etmiş olursunuz. Bu sebeple kaliteli reklam ajansları ile çalışmalı ve bütçenizin doğru bir şekilde harcandığından emin olmalısınız.

Türkiye’nin En Kaliteli Dijital Pazarlama Ajansı

Watemark Dijital Reklam Ajansı en kaliteli dijital pazarlama hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. SEM,SEO, sosyal meyda pazarlama gibi tüm çalışmaların yürütüldüğü firmamızı tercih ederek siz de markanızı büyütebilirsiniz. Genç ve dinamik pazarlama ekibimizin güncel pazarlama stratejileri ile daha fazla kullanıcıya ulaşmanız mümkün hale gelmektedir. Yaptığımız çalışmalar gün gün “Trello” isimli iş takibi tablosundan incelenebilir, kontroller sağlanabilir. Ayrıca aklınıza takılan veya merak ettiğiniz tüm pazarlama çalışmaları ile ilgili bizi arayarak hemen iletişim kurabilirsiniz.

Dijital pazarlama çalışmaları geleneksel pazarlamaya kıyasla oldukça talep görmektedir. Geleneksel pazarlamanın aksine çok daha ölçümlenebilir olan bu çalışmalar Google Ads, Facebook business manager gibi kanallardan kolaylıkla takip edilebilmektedir. Hangi yaş aralığında kimlerin reklamlarınıza tıkladığından, alışveriş yaptığına; hangi şehirlerden hangi saatlerde alışveriş yapıldığına kadar pek çok detay dijitalde ölçümlenmektedir. Geleneksel pazarlamada örneğin bir tv kanalına reklam verildiğinde o reklamı kimlerin gördüğünü, kimlerin reklamlar sayesinde o markayı tercih ettiğini ölçümlemek imkansızdır. Oysaki dijitalde yapılan tüm çalışmaların böyle detaylandırılması markaların dijitale olan ilgisini artırmaya devam etmektedir. Geleneksel medyaya kıyasla dijitalde yapılan reklamları bütçeleri de oldukça düşüktür.

Siz de markanızı diğer firmaların önüne geçirmek ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız Watemark iletişim kısmını kullanarak çalışmalarımız ile ilgili bizden bilgi alabilirsiniz.

Related Posts

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *